Akcionářský poplatek

Tato vysvětlení je dodatkem zprávy, kterou jste obdrželi ve svém Kabinetu FIN

1. Opravdu se blížíme do finále, ale rozhodli jsme se, že bude dobré být přímo v místě dění a každý den dohlížet na dokončovací práce, aby se vše urychlilo, Jsme už z toho všichni značně unavení. Dosud jsme vše finančně táhli ze svých prostředků a z vašich mnohdy nemalých finančních částek, které jste poslední dva roky posílali (náklady na cesty-PHM, dálniční známky, ubytování, jídlo, platby notářům) apod. V bance máme cca 5.500 členů a na finanční pomoci se podílelo ne více, než 80 členů, přestože všichni jsou akcionáři banky, kterým velmi děkujeme.

2. Loni 24/08/2022 v "Kabinetu FIN" byla otázka, zda chcete aktivně pokračovat jako akcionář nebo ne. Odpovědět jsme měli do 15/09/2022. Většina odpověděla, že ano. Teď potřebujeme pomoc, proto jsme se dohodli na takovéto variantě. Dosud celá režie byla hrazena viz bod 1

Proč by se neměli podílet na pomoci i další akcionáři banky, a ne pořád jedni a titíž? Proto se vedení  banky rozhodlo DOČASNĚ zpoplatnit vedení účtu měsíční VRATNOU částkou 100,- Kč. Můžete pomoci i vyšší částkou, třeba za TŘI měsíce najednou. Tedy min. 100 Kč, na Slovensku 4€. Jak se to bude technicky řešit se dovíte u vašich sponzorů, ale je to potřeba rychle. V pátek 29/07/2023 chceme již vyjíždět!!!

3. Po kapitalizaci banky budou všem, kteří teď pomohou, vráceny peníze na jejich účty, (případně v hotovosti). 

a) Akcionářský poplatek nemusí platit Ti, členové kteří už poskytli finance "FIN" v předešlých dvou letech, (bylo jich cca 80). Samozřejmě i oni ho klidně mohou uhradit tento poplatek!

b) Ti ostatní, kteří "akcionářský poplatek nezaplatí", o své vklady do "FIN" nepřijdou, ale jejich vklady nebudou kapitalizovány. Vklady jim budou vyplaceny, včetně příslušných úroků a poté se budou moci rozhodnout, zda chtějí v bance pokračovat. 

c) Kteří "akcionářský poplatek nezaplatí", ale svými názory dnes poškozují jméno banky, nemají důvěru ve vedení společnosti (případně vyhrožují soudem apod.), budou jim vyplaceny jejich vklady, včetně příslušných úroků, a BUDE ukončena jejich spolupráce s bankou.

 

NIKDO O SVÉ VKLADY NEPŘÍJDE! Tak to navrhlo vedení společnosti.

 

Věřím, že toto řešení je dočasné a nebude trvat dlouho. Pak bude vedení účtu opět zdarma.  

Administrátor